person to person starter

درس پنجم کتاب استارتر پرسون تو پرسون person to person

درس پنجم کتاب استارتر

 

مجموعه : پرسون تو پرسون

کتاب : استارتر

مدرس: استاد باقری

موضوع درس : بیان ساعت،بیان کارهای روتین روزمره و هفتگی،قرار ملاقات

شیوه مطالعه درس پنجم کتاب استارتر پرسون تو پرسون :

درس پنجم کتاب استارتر person to person

ابتدا فایل صوتی دروس را حداقل ۵ بارگوش نموده و سعی کنید خود را در محیط مورد نظر متصور شوید.بعد از آن ۵ بار دیگر گوش کرده و سعی کنید با آن زمزمه نمایید.هر چقدر بر روی زمزمه کردن همراه با فایل وقت بیشتری صرف کنید، توانایی شنیداری شما پیشرفت شگرفی خواهد داشت.کسانی که مکالمات را باشنیدن یاد می گیرند و کمتر به متن کتاب می پردازند در امر مکالمه موفق تر خواهند بود.تمرکز بر روی گوش به جای چشم اثرگذاری بیشتری داشته و باعث تقویت حافظه هم خواهد شد.زبان انگلیسی یک فرآیند ذهنی است بنابراین سعی کنید بجای تمرکز بر روی صفحات کتاب یا جزوه بر روی صفحه ذهن خود تمرکز نموده و مطالب را در آن صفحه ثبت و درج کنید.در طول روز بدون مراجعه به کتاب یا جزوه سعی کنید مطالب آن را بخاطر بیاورید.این امر در ماه اول کمی خسته کننده و اذیت کننده خواهد بود چراکه ذهن بازیگوش خود را باید مدیریت کنید تا از این به بعد با جدیت بیشتری مطالب را دنبال کند.بنابراین با علم به این موضوع صبر و تحمل خود را افزایش دهید.

 

توضیحات درس پنجم کتاب استارتر person to person starter :

توضیحات تکمیلی درس پنجم کتاب استارتر پرسون تو پرسون

هدف اصلی این درس بیان ساعت و تاریخ است. در ادامه شیوه بیان زمان بندی هفتگی و کارهای شخصی که بصورت روتین وار است مورد بررسی قرار گرفته است.گفتگوهای دانشجویی در مورد کلاس ها و فعالیت هایی که در ترم جاری دارند نیز از دیگر برنامه های این درس می باشد.

۱-مکالمه اول :

این گفتگو مربوط به شخصی است که قصد دارد با خواهرش که مقیم کشور دیگری است تماس تلفنی بگیرد و در اینجا صحبت هایی پیرامون اختلاف ساعتی که بین مبدأ و مقصد تماس است صورت می گیرد.در این مکالمه فرا میگیریم که چگونه ساعت را بیان کنیم.همچنین در مورد ساعت خواب و اینکه شخص سحر خیز است یا شب زنده دار جملاتی ذکر می شود.

۲-کارگاه مهارت گفتاری اول :

در این قست که تحت عنوان “give it a try” می باشد،در قسمت به کمک اصطلاحات گوناگونی شیوه صحیح بیان زمان و ساعت را فرا میگیریم و در ادامه به بیان فعالیتهای روزمره و روتین می پردازیم.در این تمرینات چگونگی ترتیب دادن قرار ملاقات نیز بیان میشود بعنوان مثال اینکه شخص چه زمانی وقت آزاد یا مشغله کاری دارد.

۳-مکالمه دوم :

در این گفتگو دو دانشجو درباره روزهای هفته و درسهایی که در ترم تحصیلی جاری دارند با یکدیگر صحبت می کنند.فعالیتهای ورزشی و همچنین میزان خوابی که دارند را نیز در قالب اصطلاحات جدیدی بیان می کنند.

۴-کارگاه مهارت گفتاری دوم :

در این قست که تحت عنوان “give it a try” می باشد،در قسمت اول روزهای هفته را یاد گرفته و در ادامه با بیان افعال کاربردی فعالیتهای خود را ذکر میکنیم.در قسمت دوم فعالیتهای هفتگی مورد آنالیز قرار گرفته است.همچنین شیوه بیان تاریخ و ساعت تدریس شده است.در تمرینات عملی از زبان آموزان خواسته شده است تا جدولی را به کمک  اطلاعات برنامه زمانی خود تکمیل نمایند.

۵-توضیحات استاد باقری:

به منظور افزایش دایره لغت،افزایش مهارت گفتاری و شنیداری،نکات تکمیلی توسط استاد همراه با مثال های کاربردی بیان شده و ایشان در کنار دروس این مجموعه نکات کاربردی دیگری را از مجموعه هایی چون اینترچنج،تاپ ناچ،امریکن انگلیش فایل به دروس می افزایند تا فراگیری عزیزان لذت بخش تر شده و پیشرفت ایشان تسریع گردد.

جهت مشاوره رایگان و تهیه محصولات منحصر بفرد مهندس باقری در تلگرام یا اتساپ به ۰۹۳۹۰۳۷۷۱۳۷ پیام دهید.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

دکمه بازگشت به بالا
بستن