▪️سئوال اول : مدتها پیش در آموزشگاه زبان دوره های ترمیک را تمام کردم ولی متاسفانه به دلیل مشکلات کاری و تحصیلی نتوانستم ادامه دهم.اما اکنون بخاطر ارتباط کاری ام با خارج از کشور نیاز دارم سریع تر مهارت زبان انگلیسی ام را بهبود ببخشم.چه پکیجی از محصولات را پیشنهاد می دهید؟

پاسخ : پکیج پیشنهادی خودآموز گزینه بسیار مناسبی است،با مطالعه این پکیج که از صفر می باشد به تدریج دانش انگلیسی تان افزایش یافته و چنانچه طبق برنامه آموزشی آن که در کانال محصولات هم ذکر شده است عمل کنید پیشرفت تان سریع تر خواهد بود.

پکیج پیشنهادی خودآموز انگلیسی مهندس باقری

▪️سئوال دوم : سطح زبانم متوسط است و احساس می کنم شروع از ابتدای مجموعه شما برایم خسته کننده می باشد.آیا می توانم برخی از قسمت ها را که سطح مبتدی دارد مطالعه نکنم؟

پاسخ : برای موفقیت اصولی نیاز است از ابتدای مجموعه ها شروع کنید.توصیه میکنم تمام قسمت ها را مطالعه کنید.جهت تشویق خود،می توانید سرعت پخش کننده فایلهای صوتی و ویدیویی را افزایش دهید.هرچند که اطمینان دارم با دنبال کردن همان دروسی که می فرمایید سطح مبتدی دارد، نکات آموزشی تدریس شده نظرتان را عوض خواهد کرد.کمااینکه در دوره همیار اینترچنج در کتاب اینترو نظر دوستان کاملا عوض شد.

اینترچنج - اینترو

▪️سئوال سوم : مجموعه تکتیکس شما خیلی دقیق تر و کامل تر از دیگر محصولات می باشد،بهتر نیست بجای مجموعه خودآموز این مجموعه را شروع کنم؟

پاسخ : اگر صبر و حوصله خوبی دارید تا مجموعه به مرور کامل شود توصیه می کنم تکتیکس را انتخاب کنید.اما اگر از آن دسته عزیزانی هستید که کم حوصله اید و زودتر می خواهید به نتیجه برسید و امور ارتباطی خود با خارج از کشور را مدیریت کنید پکیج خودآموز بهترین گزینه است کما اینکه نزدیکان من نیز پکیج خودآموز را مطالعه می کنند.این پکیج مطابق با دوره های آموزشگاهی است و کسانی که این مجموعه را بخوبی مطالعه و تمام می کنند از دانش بسیار خوبی در زبان انگلیسی برخوردار خواهند بود.هر چند که بر این باورم مطالب آموزشی تدریس شده در این مجموعه خیلی فراتر از کلاس های عمومی و خصوصی است.

معرفی دوره تکتیکس مهندس باقری

▪️سئوال چهارم : سطح زبانم زیاد خوب نیست ولی قصد دارم ابتدا آن را بصورت اصولی فراگرفته و در گام بعدی با تدریس آن کسب درآمد نمایم.چه پکیجی را توصیه می کنید؟

پاسخ : ابتدا لازم است پکیج خودآموز و در ادامه کارگاههای مترجمی از زبان فارسی به انگلیس را مورد مطالعه قرار دهید.این دو مجموعه حاوی نکات آموزشی از سطح مبتدی تا حرفه ای می باشد.علی الخصوص مجموعه گرانسنگ کارگاههای مترجمی از فارسی به انگلیسی آنقدر حاوی مطالب آموزشی است که تا این لحظه نمونه مشابهی نداشته و درآینده نیز قطعا از این مجموعه ایده برداری خواهد شد.تکنیک های ترجمه از فارسی به انگلیسی مجموعه ای است که نبود آن در بین دانشجویان،اساتید و عزیزان پژوهشگر احساس می شد و به لطف خداوند تهیه و در اختیار عزیزان قرار گرفت.

پکیج زبان انگلیسی ویژه پژوهشگران

▪️سئوال پنجم : علاقه خاصی به یادگیری مکالمه انگلیسی دارم و احساس می کنم فعلا نیازی به دوره های گرامری نیست.به نظر شما چه مجموعه ای را دنبال کنم؟

پاسخ : اینکه بگوییم نیازی به گرامر نداریم جمله صحیحی نیست چرا که در پشت هر جمله ای که استفاده می کنم یک ساختار گرامری وجود دارد و ندانستن این نکات دستوری باعث می شود که به حفظ کردن جملات توجه کرده و نتوانیم جملات مشابه دیگری بسازیم.اینکه کودکان بدون یادگیری گرامر و دستور زبان حرف می زنند جمله ای کاملا متین است ولی آنها به مرور زمان و بخاطر زیاد شنیدن جملات آنها را حفظ می شوند و این امری کاملا طبیعی است.قطعا یادگیری به این شیوه زمان و تلاش بیشتری نیاز دارد.بهرحال از بین مجموعه های موجود می توانید مسافر نیویورک را انتخاب کنید.در مجموعه مسافر نیویورک که محبوب ترین مجموعه آموزشی اینجانب در یوتیوب می باشد فقط و فقط به مکالمه پرداخته ام.اعتقادم بر این است که مجموعه استریم لاین که در مسافر نیویورک مورد بررسی قرار گرفته است قوی ترین مجموعه دنیا در زمینه مکالمه انگلیسی است.

مجموعه پرطرفدار مسافرنیویورک 2 مهندس باقری

▪️سئوال ششم : برای آماده سازی آیلتس و تافل چه مجموعه ای را پیشنهاد می کنید؟

پاسخ : برای موفقیت در امتحان آیلتس و تافل یا هر امتحان دیگری،قبل از هرچیز لازم است دانش عمومی خود را تقویت نمایید و درادامه به مطالعه لغات ضروری و تستهای همان امتحان بپردازید.در زمینه تافل و آیلتس کتابهای مختلفی در زمینه واژگان و نمونه تستهای منتشر شده وجود دارد.انتشارات کمبریج،لانگمن و بارونز انتشارات معتبری در این زمینه هستند.توصیه می شود ابتدا پکیج پیشنهادی خودآموز را مطالعه نموده و در ادامه کارگاههای مترجمی از فارسی به انگلیسی را تهیه نمایید.این دو مجموعه ۷۰ درصد از مسیر را برای شما مهیا می کند.

▪️سئوال هفتم : مجموعه اینترچنج را قبلا خوانده و کنار گذاشته ام اما احساس می کنم شروع دوباره این مجموعه برایم مقدور نیست.تدریس شما باعث علاقه مجدد ام به زبان انگلیسی شده است چه محصولی را شروع کنم تا علاقه ام بیشتر شود؟

پاسخ : در انتخاب اول توصیه می کنم مجموعه اینترچنج تدریس شده اینجانب را با افزاش سرعت پخش کننده های صوتی و تصویری دنبال کنید تا باعث خستگی شما نشود.در انتخاب دوم پشنهاد می کنم مجموعه جذاب و کاربردی اسپیک ناو را مطالعه کنید.در انتخاب سوم می توانید دوره آموزشی مسافر نیویورک را مورد بررسی قرار دهید.انتخاب اول و دوم می تواند همزمان با هم انجام شود چرا که هر دو مجموعه تالیف یک استاد بوده و استفاده همزمان این دو بسیار مفید می باشد، ولی انتخاب سوم کاملا باید جدا و مستقل باشد.

آنالیز فیلم های ویدیویی اسپیک ناو

▪️سئوال هشتم : آیا می توانم مجموعه تکتیکس و اینترچنج را باهم مطالعه کنم؟

پاسخ : خیر.توصیه می شود بر روی یک مجموعه متمرکز شوید تا بتوانید انرژی خود را مدیریت نمایید.اما همراهی مجموعه اسپیک ناو که در قالب سریال آموزشی است با دیگر مجموعه ها بلامانع است و باعث ایجاد نشاط و انرژی مضاعف جهت ادامه مسیر خواهد شد.

بررسی واژگان آکسفورد ورد اسکیلز در دوره تکتیکس مهندس باقری