مسافر نیویورک

مجموعه پرطرفدار مسافر نیویورک 1 مهندس باقری

دوره آموزش مکالمه مسافر نیویورک مجموعه ای تصویری برای آموزش مکالمات ضروری زبان انگلیسی است که با تلاش مهندس باقری طراحی و ارائه گردیده است. بخش اول این دوره که ۴۰ درس اول از کتاب New American Streamline – Departure را پوشش می دهد، مکالمات اساسی و ضروری زبان انگلیسی که برای مسافرت به یک کشور امریکایی زبان لازم است را به زبان آموز آموزش خواهد داد. این مجموعه در حدود ۱۵ ساعت آموزش صوتی و تصویری است که در قالب درس های ۱۵ تا ۳۰ دقیقه ای تنظیم گردیده است. روش آموزش این مجموعه به صورت زیر می باشد:
۱- در مرحله اول متن درس نمایش و مکالمه پخش می گردد. (دو مرتبه)
۲- سپس ترجمه فارسی لغات، اصطلاحات و جملات ارائه می گردد.
۳- بار دیگر مکالمه درس مرور می شود.
۴- این مرحله که مهمترین بخش هر درس می باشد به صورت تمرین و پاسخ خواهد بود، به این ترتیب که ابتدا جمله فارسی بیان شده و از زبان آموز خواسته می شود که معادل انگلیسی آن را در ذهن تداعی نموده و سپس ترجمه جمله توسط مهندس باقری ارائه می شود.
۵- در تمامی مراحل فوق زبان آموز جملات فارسی و انگلیسی را به صورت تصویری مشاهده خواهد نمود.
۶-همچنین به همراه فایل تصویری هر درس، فایل صوتی آن نیز در اختیار زبان آموز قرار می گیرد تا بتواند در اوقات تلف شده روز از جمله مسیرهای رفت آمد شهری به مرور درس ها و مکالمات بپردازد.
این روش زبان آموز را در موقعیت واقعی مکالمه قرار داده و به دلیل اینکه زبان آموز تمام سعی خود برای ساخت جمله را خواهد داشت، پس از شنیدن ترجمه صحیح جمله، معانی واژگان، جملات و اصطلاحات در ذهن او تثبیت خواهد شد. 
مجموعه New American Streamline یک دوره سه سطحی آموزش مکالمات روزمره زبان انگلیسی با لهجه امریکن است که از انتشارات آکسفورد منتشر گردیده است. این مجموعه در سه سطح Departures – Connections – Destinations تنظیم شده است که سعی در آموزش ضروری ترین مکالمات زندگی روزمره خواهد داشت. هر سطح از کتاب دربردارنده ۸۰ درس یک یا دو صفحه است که هر درس در قالب چندین بخش صرفا به تقویت مهارت شنیداری و گفتاری زبان آموز پرداخته است.این مجموعه کامل ترین مجموعه مکالمه ای است که تا امروز به بازار عرضه شده است و دلیل اینجانب این است که هر کتاب دارای ۸۰ درس می باشد و هردرس بین ۲ تا ۳ مکالمه کاربردی را در خود جای داده است با این احتساب هر کتاب نیوامریکن استریم لاین تقریباً ۲۸۰-۳۰۰ مکالمه کوتاه و کاملاً کاربردی دارد.در مجموع این سه کتاب چیزی بالغ بر ۷۰۰ مکالمه را در خود جای داده است.نکته حائز اهمیت اینکه دایره لغتی که در کتابهای کار این مجموعه سه جلدی توسط مؤلف گردآوری شده است کاملاً متفاوت از لغات کتاب دانش آموز است و این امر ذهن زبان آموز را برای کاربردی تر کردن تمرینات آماده تر می سازد.همچنین به همراه این مجموعه چهار سطح کتاب داستان نیز آورده شده است و آن را از دیگر مجموعه های موجود متمایز می کند.دوره آموزشی مذکور بقدری قدرتمند طراحی شده است که مخاطبان زیادی در سطح یوتیوب را به خود معطوف ساخته است بگونه ای که یک شخص افغانی در کشور افغانستان تحت عنوان هرات سافت ور این مجموعه را کپی برداری کرده و در حال فروش عظیم آن در فضای وب خصوصاً یوتیوب با نام ساده ترین شیوه یادگیری زبان انگلیسی است.در کشور ایران نیز برخی از مؤسسات از آن ایده گرفته و به تولید محصولات مشابه پرداخته اند و این موضوع حاکی از آن است که مجموعه مذکور چقدر کاربردی و پرمخاطب بوده است.

مسافر نیویورک جلد دوم :

مجموعه پرطرفدار مسافرنیویورک 2 مهندس باقری

در جلد دوم از مجموعه محبوب و پرطرفدار مسافر نیویورک شیوه تدریس ترکیبی از شیوه آنالیز مکالمات ویدیویی مجموعه اسپیک ناو همراه با کارگاههای ترجمه از فارسی به انگلیسی شده است.استقبال بی نظیر مخاطبان از مجموعه اسپیک ناو و کارگاههای ترجمه از فارسی به انگلیسی باعث شد نکات آموزشی و تجاربی که از این دو دوره بدست آمد را ترکیب نموده تا بازدهی یادگیری مکالمه و مهارتهای نوشتاری انگلیسی پیشرفت محسوس تری داشته باشد.دانشجویان و اساتید زیادی از کارگاههای ترجمه استقبال نمودند و شیوه عملی در برگرداندن جملات به انگلیسی را بسیار موثر در پیشرفت خود دیده اند.

آنالیز فیلم های ویدیویی اسپیک ناو

دکمه بازگشت به بالا
بستن