اخبار و رسانه

دوره تخصصی درک اخبار و رسانه های انگلیسی

آموزش انگلیسی با استفاده از اخبار ، یکی از روشهای تقویت واژگان و افزایش مهارت شنیداری زبان انگلیسی است که سالها است به کمک شبکه های مختلف کمک شایانی به زبان آموزان نموده است. در این روش زبان آموز با شنیدن اخبار انگلیسی و سعی در فهمیدن آنها و سپس مراجعه به متن اخبار انگلیسی می تواند مهارتهای  خود را تقویت کند.یکی دیگر از روشهایی که واقعاً نتیجه خوبی را به زبان آموزان هدیه میکند مطالعه روزنامه ها و سایت های خبری انگلیسی است.در این میان برای افزایش سرعت یادگیری می توانید از سایتهای خبری چندزبانه نیز کمک بگیرید و از یک زبان واسط برای افزایش مهارت و بالابردن دایره لغت خود استفاده نمایید.زمانی که میخواستم زبان عربی را به سرعت فرابگیرم و در زمینه رسانه و اخبار مسلط شوم همین شیوه را برگزیدم و تاثیر شگرف این کار را به چشمان خود مشاهده کردم.اولین روزنامه عربی که نوشتم و معانی اش را استخراج کردم دقیقاً ۲۸ روز طول کشید.روزنامه دوم به ۲۵ روز و همین طور روزنامه پنجم که ظرف مدت ۷ روز توانستم آن را بطور کامل متوجه شوم و نکته برداری کنم.با خودم عهد کردم که تمام روزنامه را با دستان خود بنویسم و همین امر باعث شد تا در حین نوشتن روزنامه قرارگیری کلمات و نقشی که در دستور زبان عربی داشتند را بخوبی از نزدیک حس کنم.بعدها که یادگیری زبان انگلیسی را شروع کردم همین شیوه را دنبال کردم و در مدت زمان کمی به روزنامه های انگلیسی و سایتهای خبری نیز تسلط پیدا کردم.


توصیه می شود از امکانات امروزی نظیر سایت ها و اپلیکیشن ها نهایت بهره را ببرید. در زمانی که اساتید بزرگوار و دلسوز ما به تدریس زبان های خارجه اشتغال داشتند چنین امکاناتی نبود و این عزیزان زحمات زیادی متحمل شدند تا اینجانب و دیگر اساتید فعلی به دانش زبان دست یابند که جای تقدیر و تشکر فراوانی دارد.حال لازم است به پاس زحمات اساتید بزرگوارمان دانشی را که از این عزیزان فراگرفته ایم به شیوه های نوین امروزی به علاقمندان آن انتقال دهیم.

دوره تخصصی درک اخبار و رسانه های انگلیسی مهندس باقری

دوره درک اخبار و فهم رسانه های انگلیسی زبان فرصتی بی نظیر برای علاقمندان این عرصه است تا بتوانند مهارت درک اخبار را افزایش داده و از دانشی که هر روز در حال توسعه می باشد نهایت بهره را ببرند.به اعتقاد اینجانب زبان انگلیسی هدف نبوده و یک ابزار قدرتمندی است که ما را به دنیای بیکران علم و دانش متصل می کند.بنابراین شایسته است با تلاش روزافزون خود و استفاده از امکانات نوین فناوری سرعت خود را در رسیدن به اهداف شغلی و تحصیلی خود افزایش دهیم.


در این دوره اخبار بنگاه سخن پراکنی صدای امریکا (VOA) را دنبال خواهیم نمود.اخبار آموزشی انگلیسی در این مجموعه از نظر واژگان در سطح بسیار خوبی بوده و نکات جانبی که برای هر خبر بیان می کنیم جذابیت این دوره را دو چندان نموده است.در این دوره به آنالیز مناظرات انتخابات ریاست جمهوری امریکا که میان خانم کلینتون و آقای ترامپ صورت گرفته است نیز خواهیم پرداخت.آنالیز سخنرانی خداحافظی اوباما در شیکاگو نیز از قسمتهای آموزشی این دوره می باشد.

درک اخبار انگلیسی - چهارهزار واژه ضروری

به منظور افزایش واژگان زبان آموزان و علاقمندان این دوره،مجموعه واژگان ۴۰۰۰ واژه ضروری نیز در این دوره گنجانده شده است.دوره اخبار یک دوره ۶ ترمی خواهد بود و همراه با هر ترم یک کتاب از مجموعه ۴۰۰۰ واژه ضروری نیز تدریس می گردد.هر جلسه از این ترم آموزشی شامل سه فیلم می باشد.دو فیلم مربوط به کتاب ۴۰۰۰ واژه ضروری انگلیسی (واژگان اصلی کتاب و بررسی داستان پایانی) و یک فیلم هم مربوط به اخبار سیاسی و یا مناظرات انتخاباتی امریکا می باشد.

دوستان عزیزی که علاقمند به شرکت  در این دوره هستند می توانند در تلگرام یا واتساپ به اینجانب (۰۹۳۹۰۳۷۷۱۳۷) پیام دهند. جهت بررسی و مشاهده فیلم های آموزشی مربوطه به کانال مترجمی و اخبار مراجعه فرمایید.

دکمه بازگشت به بالا
بستن